Mardin Turu

GAZİANTEP FARİS TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
BÜYÜLÜ ŞEHİR MARDİN TURU
( 1 GECE – 2 GÜN )
1.GÜN

Gece yolculuğumuzla turumuza başlıyoruz.Mardin’e hareket.
Mardin’e varış. Sabah kahvaltısı. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi ardından serbest zaman öğle yemeği ve fotograf molası. Gece ayrı bir büyüye sahip Mardin şehrini geziyoruz.Konaklama ve otelde alıcağımız nefis akşam yemeği.
2.GÜN
Sabah kahvaltısı ardından Zinciriye Medresesi, Ulu Camii ve Deyrul Zaferan Manastırı. Deyrul Munur ( Mor Gabriyel ) Manastırı, Midyat sokakları ve Telkari sanatının eşsiz örneklerini görebileceğimiz, Telkariciler çarşısını geziyor ve alış veriş yapıyoruz. Hasankeyf'e hareket. Hasankeyf’te öğle yemeği. Dicle nehri kıyısında mağara yerleşiminin tipik örneklerinin bulunduğu eski yerleşim alanı, Kale, Küçük Saray, Büyük Saray, köprü gezimizle Mardin turumuzu bitiriyoruz. Gaziantep’e dönüş. Bir başka keyifli turumuzda görüşmek dileğiyle.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
-Lüks otobüsle ulaşım
-Otobüste ikram ve içecekler
-Profesyonel rehberlik hizmetleri
-1 gece konaklama(5* Matiat Hotel)
-2 kahvaltı+1 akşam yemeği
-Sürpriz hediyeler
-Faris Turizm refakati
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-Ekstra harcamalar
-Öğle yemekleri
-Müze ören yeri giriş ücretleri
Not : Tur boyunca rahat hareket ve yürüyüş yapmanız için yürüyüş ayakkabınızı ve rahat giyeceklerinizi almayı unutmayınız.

 
 

 
 
Yerel Saat

Londra

Mekke

Newyork

Roma

Moskova

Bakü

Berlin

Hong Kong

Tokyo

Sidney

Seyehate Çıkarken

 

 
Faris Turizm İrtibat numaraları :  Tel:0342 335 75 25-26 Faks: 0342 335 75 27
Genel Bilgi: info@faristurizm.com, © 2013 Faris Turizm